Prebiehala v týždni od 7. do 11. novembra 2022:
V pondelok 7. novembra súťažili Kadeti (žiaci 8. a 9. ročníka ZŠ).
V utorok 8. novembra súťažili Drobci (žiaci 2. a 3. ročník ZŠ)
V stredu 9. novembra súťažili Benjamíni (žiaci 6. a 7. ročníka ZŠ)
V piatok 11. novembra súťažili Bobríci (žiaci 4. a 5. ročník ZŠ)
Čo je iBobor?
V roku 2004 založila prof. dr. Valentina Dagienė v Litve informatickú súťaž. Symbolom súťaže sa stal usilovný, inteligentný a čulý bobor, preto sa súťaž volá po litovsky Bebras (tento názov sa používa aj v angličtine na medzinárodných podujatiach) a po slovensky Informatický bobor. Úspešná súťaž sa odvtedy rozšírila do mnohých ďalších krajín. V školskom roku 2019/2020 sa konala súťaž v 54 krajinách a zapojilo sa do nej 2 977 217 žiakov.
Hlavným cieľom súťaže je podporiť záujem o informačné a komunikačné technológie (IKT) u všetkých žiakov. Súťaž chce iniciovať v deťoch využívanie IKT, posmeliť ich v intenzívnejšom a kreatívnejšom používaní moderných technológií pri učení sa.
Hoci v každej zúčastnenej krajine prebieha súťaž trochu inak, organizátori zo všetkých krajín sa raz ročne stretnú aby vytvorili spoločnú databázu úloh pre ďalší ročník súťaže. V roku 2020 sa stretnutie konalo virtuálne stretnutie.
Vo vyhlásenom súťažnom dni a čase sa môžu žiaci prihlásiť do súťažného systému iBobor svojim kódom a vyplniť on-line súťažný test (viac o spôsobe merania času nájdete v podrobnývh pravidlách). Každý žiak pracuje samostatne na počítači v škole.
Na našej škole sa do súťaže zapojili:
- Drobci: 14 žiakov, úspešná riešiteľka Ninka Borchová z 3. D dosiahla najviac bodov.
- Bobríci: 34 žiakov, 9 úspešných riešiteľov a z nich najviac bodov dosiahli Martin Kyselica zo 4. C a Nikola Antalová z 5. C.
- Benjamíni: 22 žiakov, 2 úspešní riešitelia a z nich najviac bodov dosiahol Radúz Gajdošík zo 7. C
- Kadeti: 28 žiakov, 17 úspešných riešiteľov a z nich najviac bodov dosiahol Michael Gireg z 9. A